Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Víkendová encounterová skupina – ZV

12 mája, 2023 - 13 mája, 2023

20€ - 30€

Čo je encounterová skupina?
Encounterová skupina je malá skupina, najčastejšie má 12 – 20 účastníkov. Vychádza z princípov Človekom-centrovaného prístupu v poradenstve a psychoterapii (Person-Centred Approach – PCA), ktorý predstavuje odlišný prístup k ľudským zdrojom, než klasické vzdelávanie. Priebeh encounterovej skupiny nie je štruktúrovaný, účastníci sami aktívne otvárajú svoje „živé“ témy a tým sa zabezpečuje ich vysoká emočná zaangažovanosť. Učenie je počas celého procesu spojené s prežívaním. Formou zážitku na sebe a v „stretnutí“ (encounter) s ďalšími účastníkmi skupiny si účastníci hľadajú svoj jedinečný, autentický spôsob bytia a žitia.

Ako prebieha?
Interakcie, ktoré prebiehajú medzi účastníkmi, nie sú moderované, ani riadené. Významnú rolu zohrávajú facilitátori, ktorí sprevádzajú (facilitujú) spontánne vznikajúci a rozvíjajúci sa proces v skupine. Ich úloha spočíva v uľahčovaní komunikácie v situáciách, keď sa účastníci dostávajú do sporov a konfrontácií.

Čím sa vyznačuje?
Otvorenosťou a slobodným prístupom k akýmkoľvek aspektom života.V diskusiách neexistuje “zakázaná zem”. Účastníci môžu slobodne skúmať svoje pocity a interakcie a dozvedať sa, ako ich komunikácia vplýva na iných ľudí.
V rámci skupinového procesu sa zachytávajú skryté, verbálne, ale aj neverbálne významy, ktoré sú osobne významné. Platí zásada, že nikto nie je menej, ani viac, žiadny názor, alebo postoj nemá vyššiu, alebo nižšiu hodnotu. Každý účastník je hodný povšimnutia a porozumenia.

Podrobnosti

Začiatok:
12 mája, 2023
Koniec:
13 mája, 2023
Cena:
20€ - 30€
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://new.psychoconsulta.sk/encounterove-skupiny/

Organizátor

Psychoconsulta
Phone
+421 (0) 917 110 067
View Organizátor Website

Miesto udalosti

Zvolen, budova Starej radnice
Námestie SNP 21/31
Zvolen, 960 01 Slovenská republika
+ Google Map